Такі дані представило Міністерство праці країни. Аналітики чекали, що показник складе 7,8%.
Дані за рівнем безробіття за січень 2013р. (7,9%) переглянуті не були.
Дані щодо приросту робочих місць в економіці країни в лютому ц.р. виявилися краще очікувань. Число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки країни в лютому 2013г. в порівнянні з попереднім місяцем зросла на 236 тис., тоді як аналітики чекали приросту на 160 тис.
В менший бік були переглянуті дані по зростанню кількості робочих місць за січень 2013р. Показник виріс на 119 тис., а не на 157 тис., як повідомлялося раніше. У грудні 2012р. число робочих місць збільшилася на 219 тис., а не на 196 тис., як повідомлялося раніше.
Згідно з прогнозом ФРС США, рівень безробіття в США досягне порогової позначки в 6% в 2016 р. Глава ФРС Бен Бернанке також заявив, що в економіці все ще є незадіяні ресурси, які можна було б задіяти. "Все ще є невикористані ресурси: люди, які могли б працювати, капітал, який може бути інвестований. Поточна монетарна політика сприяє залученню цих ресурсів, оскільки вона стимулює відновлення економіки, створення нових робочих місць", - заявив Бернанке.
Він також зазначив, що робочі місця в державному секторі - це серйозна підтримка для ринку праці, саме тому прийдешнє автоматичне скорочення витрат може ускладнити ситуацію. Відзначимо, що на думку глави ФРБ Далласа Річарда Фішера, зусилля Федеральної резервної системи не сприяють подальшому зростанню робочих місць. На його погляд, економіка країни застрягла в "проміжному" положенні відразу після закінчення рецесії трьома роками раніше, і це незважаючи на стимулюючі дії ФРС.
Нагадаємо, що в грудні 2012 р. рівень безробіття в США знизився до 7,7%, що стало найнижчим показником за останні чотири роки. Тим не менш, аналітики відзначали, що ці дані говорять скоріше про що зберігається несприятливою картині на американському ринку праці, оскільки зниження показника безробіття було досягнуто аж ніяк не завдяки збільшенню числа працюючих американців, а за рахунок того, що частина працездатного населення зневірилася знайти роботу і припинила активні пошуки, випавши таким чином з офіційною категорії безробітних.
Також варто відзначити, що боротьба з безробіттям - один з найголовніших викликів для Барака Обами під час другого терміну його президентських повноважень. Адміністрація Обами збирається вирішувати цю проблему, заодно стимулюючи окремі галузі виробництва.
Згідно зі своїм планом Обама обіцяє зростання у виробничому секторі протягом наступних чотирьох років і 1 млн додаткових робочих місць у цій галузі до 2016 р. 600 тис. місць звільниться у газовому секторі у зв'язку з бумом розробки родовищ сланцевого газу. Також Обома пообіцяв дати роботу ще 100 тис. викладачам математики і природничих наук. 2 млн нових робочих місць з'явиться внаслідок програм співробітництва коледжів і компаній.
Джерело: РБК-Україна
ІА "Вголос": НОВИНИ