Закон підтримали 436 депутатів Держдуми, проти виступили троє – Ілья Пономарьов (за домовленістю), який також голосував проти анексії Криму, а нині виїхав з Росії через кримінальне переслідування, а також депутати Лєонід Гудков і Сєргєй Пєтров, пише «Тиждень».

Конституційний суд Росії після погодження законопроекту Радою Федерації і підпису Путіна тепер матиме право на дозвіл не виконувати рішення міжнародних судів, у тому числі Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, у першому читанні закон прийняли 1 грудня. 

У середині липня Конституційний суд Росії вже ухвалив рішення, що Москва може не виконувати рішення Європейського суду з прав людини, якщо при цьому порушуються засадничі конституційні норми Росії. При цьому Конституційний суд підкреслив, що Росія не має наміру ухилятися від виконання рішень ЄСПЛ, якщо вони не суперечать національному законодавству. Крім того, в постанові суду йшлося про те, що Росія залишається під юрисдикцією Страсбурзького суду.

У міжнародних відносинах є нормою пріоритет міжнародних правових актів, які країна ратифікувала чи до яких приєдналася, над національними.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ