Основна перевага установки полягає в її дешевизні: вона обійдеться всього в 13 млн. руб. або 3,5 млн. гривень. Практично будь-якому середніх розмірів місту така сума «по кишені», та й приватного інвестора знайти на неї легше, ніж на багато мільйонів доларів, за які беруться переробляти сміття зарубіжні компанії.
Повідомляється, що одна така машина може переробляти 100 тисяч тонн твердих побутових відходів на рік. Цього достатньо для того, щоб очистити середніх розмірів міста від сміттєвих гір. Навколо великих міст можна поставити кілька таких установок. Вкладення окупляться, стверджують фахівці, всього за 2-3 роки.
Установка працює за принципом СВЧ-реактора. Вона не має шкідливих викидів, домогтися чого вдалося завдяки сучасній системі газоочистки. На виході з однієї тонни відходів виходить 300 кілограм коксу, який можна використовувати в металургії.
В результаті переробки твердого сміття за даною технологією також утворюється баластова фракція, яка може піти на створення будматеріалів та азотних добрив. Крім того, з тонни сміття можна отримати 120 кілограмів світлого пічного палива, що забезпечує роботу самої установки, а також 20 відсотків синтез-газу.
Створили «мікрохвильовку» для переробки сміття фахівці Російського хіміко-технологічного університету імені Менделєєва, Іркутського національного технічного університету та компанії «Інженерно-технічні системи».
ІА "Вголос": НОВИНИ