Про це у коментарі РБК-Україна сказав авіаційний експерт Валерій Романенко.

"Спостерігається тенденція, що масовані удари можуть бути не лише по всій території України, а можуть мати якийсь точковий чи зональний характер. Згадайте, наприклад, удари останніх місяців, коли вони наносилися по Києву, а там по всій Україні такі окремі лише запускалися, там дрони чи ракети, або зараз удар по Одесі. Це загалом досить небезпечно", - пояснив Романенко.

Експерт наголосив, що якщо масований удар по окремому району, то засоби ППО не завжди можуть відбити всі цілі, адже вони розтягнуті по всій території.

Водночас він нагадав, що кількість збитих крилатих ракет зазвичай не менше 85%. Це попри те, що Україна має велику територію та великі міста, які теж треба захищати системами ППО. Того що дають партнери, за його словами, критично не вистачає.

Романенко зауважив, що Головне управління розвідки давало інформацію, по виробництву російських ракет. За словами експерта, вони писали, що росіяни роблять ухил на балістику.

"Так от вони довели виробництво балістичних ракет - «Іскандер», «Кинжал» загалом до 40-50 ракет на місяць. Ця інформація станом на 18 липня. Візьмемо частину липня, серпень, вересень, жовтень, і листопада, це 150 ракет. Запас на той момент складав десь стільки мінімально стільки ж. Хоча, здається по пам'яті, 190 ракет", - сказав він.

Експерт наголосив, що всі запаси вони не випустять, але зауважив, що до 300-350 ракет максимально вони мають.

Романенко зазначив, що щось росіяни мають залишити в запасі, але до 200-250 можуть використати.

"Звичайно, це буде не одномоментний пуск. Але все одно - це лише балістика. А ще вони випускають Х-101 з таким приблизно самим темпом. Тобто 40-50 ракет на місяць. Ще вони випускають «Калібри» і крилаті «Іскандери». Щоправда, там кількості значно менші, в половину менші", - сказав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ