За його словами, Росії слід використовувати всі засоби для захисту національних інтересів у регіоні.

Перед тим Канада подала до ООН заявку на розширення свого шельфу в межах Арктики.

Росія і Данія також претендують на частини цього багатого на ресурси шельфу, і, за очікуваннями, найближчим часом оскаржать цю заявку.

Згідно з розпорядженням, яке дав у вівторок президент Росії, 2014 року країна займеться формуванням військових частин для відправки в Арктику.

«Росія дедалі активніше освоює цей перспективний регіон, повертається в нього і повинна мати тут всі важелі для захисту своєї безпеки і національних інтересів», - заявив Путін, виступаючи у вівторок на розширеному засіданні колегії Міноборони.

За його словами, в арктичній зоні вже ведуться роботи з відновлення низки північних аеродромів.

Читайте також: Канада заявить в ООН претензії на Північний полюс

Раніше пан Путін неодноразово заявляв, що Росія зацікавлена в розробці арктичних корисних копалин, а також має намір активізувати будівництво нових арктичних суден.

Окрім Росії, за розвиток своїх арктичних територій останнім часом активно взялися США, Канада і Данія.

Наприкінці листопада стало відомо, що керівництво ВМС США має намір прискорити реалізацію програм, спрямованих на підготовку бойових кораблів для дій в арктичних умовах.

За оцінками, Арктика має 30% нерозвіданих запасів газу в світі і 15% нерозвіданих запасів нафти. Зміна клімату і досягнення в технології буріння означають, що ці запаси стане простіше й дешевше експлуатувати.

Джерело: ВВС-Україна

ІА "Вголос": НОВИНИ