Таку тезу оприлюднило відоме американське видання Bloomberg.

Очільник Московії заявив, що приєднається до лідера Китаю на церемонії відкриття 4 лютого Зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Як акцентують американські журналісти, Сі Цзіньпін санкціонував витрати багатьох мільярдів доларів бюджетних коштів, щоб продемонструвати світові статус наддержави своєї країни.

"Останнє, чого потрібно Сі, це щоб Путін затьмарив великий момент Китаю, спровокувавши глобальну кризу безпеки у США та Європі. Це особливо актуально, оскільки Сі прагне зміцнити свій престиж вдома, оскільки він прагне отримати схвалення на безпрецедентний третій термін. Адже за правилами, які встановив «батько-засновник» сучасного Китаю та автор «економічного дива» Ден Сяопін, очільник держави не може перебувати на посаді більш як два терміни, а останній рік другого терміну Сі вже розпочався", - пишуть в Bloomberg.

Зауважимо, що Китай неодноразово виступав та висупає союзником Росії на міжнародній арені, й опосередковано підтримує країну-агресора. Пекін та Москва спільно працювали, аби заблокувати резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, які критикують будь-яку з них, і об’єдналися в колективних питаннях, як-от Північна Корея. Вони насолоджувалися безладним виведенням військ США з Афганістану. І вони здебільшого залишалися нейтральними щодо дій, які суперечать інтересами іншого. Зокрема в Раді Безпеки ООН представники Китаю послідовно голосують проти будь-яких резолюцій стосовно Росії, та підтримують її позицію у більшості питань. 

"Сі назвав Путіна «старим другом», коли вони спілкувалися в середині грудня, тоді як російський лідер привітав, за його словами, «відповідальний спільний підхід до вирішення нагальних глобальних проблем». Але розпочати вторгнення в Україну в середині олімпійського моменту Сі Цзіньпіна може охолодити таку теплоту і ризикує втягнути Китай у дипломатичну боротьбу", - припускають аналітики Bloomberg

Відтак, ймовірно Сі Цзіньпін  попросив Путіна не починати активних дій в Україні під час Ігор. Про це американські журналісти з посиланням на власні джерела серед дипломатичного корпусу у Пекіні. Зауважимо, що Міністерство закордонних справ Китаю підкреслило важливість, яку Пекін надає цьому питанню на брифінгу 14 січня.

"Усі країни повинні дотримуватися традиційної резолюції ООН про Олімпійське перемир’я «за сім днів до початку Олімпійських ігор до семи днів після закінчення Паралімпійських ігор", — сказав речник китайського МЗС.

Це вікно, яке охоплює період з 28 січня по 20 березня, коли замерзлий зимовий степ  на сході України починає перетворюватися на липкий бруд під час весняних відлиг. За даними журналістів, військові аналітики як у Вашингтоні, так і в Москві, чудово усвідомлюють, що з відлигою масове вторгнення московитів в Україну стане неможливе. 

Втім, як наголошують в ЗМІ, попри грізну публічну риторику Путіна та непрямі заяві, офіційні представники МЗС РФ постійно відхрещуються від тези про неминуче масвое вторгнення. Понад те, саме після пропозиції Китаю щодо останньої резолюції ООН стосовно України, російські дипломати змінили тональність своїх заяв і закликали усі сторони дотримуватись перемир'я.  

 

Нагадаємо, «Вголос» писав, що в США попередили росіян про загрозу через війну з Україною.

Крім того, США ввели санкції проти проросійських депутатів від ОПЗЖ. Окрім проросійського нардепа Тараса Козака до списку внесли ще трьох осіб.

Також, Сполучені Штати підготували законопроєкт про лендліз для України.

ІА "Вголос": НОВИНИ