При цьому австралійське оборонне відомство зазначає, що кораблі ВМФ Росії знаходяться в нейтральних водах і не порушують міжнародне законодавство, передає «ВВС Україна». 

Російські військові говорять лише про те, що кораблі виконують навчальні завдання в Тихому океані.

В тихоокеанському регіоні наразі знаходяться два загони російського Військово-морського флоту. До складу одного входять великий протичовновий корабель «Адмірал Виноградов», танкер «Ілім» і морський буксир МБ-37.

12 листопада, за повідомленням російських інформаційних агентств, з загоном зустрівся ракетний крейсер, флагман Чорноморського флоту «Москва».

Щоправда, не повідомляється, чи буде він далі діяти в складі цієї групи чи покине її.

У складі іншого загону - ракетний крейсер «Варяг», великий протичовновий корабель «Маршал Шапошников», танкер «Борис Бутома» і рятувальне судно «Фотій Крилов».

Раніше офіційний представник Тихоокеанського флоту (ТОФ) Роман Мартов заявляв, що серед завдань загонів – «забезпечення військово-морської присутності і демонстрація прапора в одному з районів Тихого океану».

Присутність російських кораблів тривожить австралійських військових, які заявили, що уважно стежать за їхніми переміщеннями «у напрямку до північної частини Австралії».

Останніми місяцями російська військова авіація стала все частіше здійснювати далекі польоти - насамперед, над Атлантичним океаном.

У 2014 році авіація НАТО вилітала на перехоплення більш ніж 100 російських літаків, що приблизно втричі більше, аніж роком раніше.

Нагадаємо, ситуація в Україні стане одним з найважливіших питань під час саміту «Великої двадцятки» в австралійському Брісбені, що відбудеться 15-16 листопада. 

ІА "Вголос": НОВИНИ