Про це йдеться в доповіді Світового банку «Жінки, бізнес і закон +2016», що вийшов цього тижня, передає «Интерфакс». 

Подібні обмеження значно скорочують зарплатний потенціал і участь жінок у професійній сфері, а також поглиблюють розрив у заробітній платі, яку отримують представники різних статей, і негативно позначаються не всім суспільстві та економіці країни, заявляють дослідники СБ.

Найбільш проблемними регіонами укладачі доповіді називають Європу і Центральну Азію. Так, у Казахстані жінкам заборонено займатися 299 видами робіт, в Білорусії для них закриті 182 види робіт.

У той же час даний регіон є світовим лідером за кількістю реформ у забезпеченні жінок рівними можливостями у сфері підприємництва та трудової зайнятості, йдеться в доповіді. Найбільше число реформ за два роки здійснилося в Білорусі, в якій 4 закони були переглянуті на користь жінок. За даними двохрічної давності, в країні було майже на третину більше закритих для жінок професій (252).

У доповіді, що досліджують нормативно-правові перешкоди на шляху до поліпшення економічного становища жінок, зазначається, що в 100 з 173 досліджуваних країнах жінки стикаються з обмеженнями в професіях. Наприклад, у 41 країні жінкам забороняється виконувати певні роботи на виробництві, у 29 країнах їм забороняється працювати в нічний час, і в 18 країнах вони не можуть отримати роботу без дозволу чоловіка.

Останнє видання доповіді, який виходить раз на два роки, охоплює 173 країни, в тому числі 23 в Європі та Центральній Азії.

ІА "Вголос": НОВИНИ