«Після того, як представники Єврокомісії відмовилися від переговорів з цього питання в Женеві в рамках засідання СФС-комітету, у нас не залишилося іншого вибору», - заявив керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт.
У ці дні в Женеві проходять заходи в рамках 57-го засідання комітету СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів (СФС) в торгівлі.
Передбачалося, що бере участь в них заступник керівника Россільгоспнагляду Євген Непоклонов проведе переговори з представниками Єврокомісії з питань поставки картоплі і розсадного матеріалу.
При цьому не виключалося, що від їх результатів залежатиме остаточне рішення Россільгоспнагляду.
Як повідомлялося, спочатку Россільгоспнагляд планував ввести заборону з 1 червня п.р. Потім термін був перенесений на 1 липня. Але остаточне рішення про введення обмежень залежало від прийнятих Євросоюзом заходів щодо забезпечення безпеки поставок, заявляли раніше у службі.
Тим часом, поставки небезпечної продукції не припиняються, і набули системного характеру, вважають у службі. Россільгоспнагляд досі не може отримати від ЄС інформацію про вільні від хвороб і шкідників зони, на яких вирощується картопля і посадковий матеріал у країнах ЄС.
За даними Россільгоспнагляду, при проведенні карантинного фітосанітарного контролю картопля, що надійшла до Росії з Німеччини, Бельгії, Великобританії, Іспанії, Литви, Нідерландів, Фінляндії, Франції, Чехії з 2010 р. по даний час, більш ніж у 100 випадках було виявлено три види карантинних для Росії об'єктів - золотиста картопляна нематода, картопляна міль, бліда картопляна нематода. За цей період були відвернені спроби ввезення майже 12 тис. тонн європейського картоплі, зараженого цими карантинними для Росії об'єктами.
Джерело: АПК-Інформ
ІА "Вголос": НОВИНИ