Про це пише versia.ru.
Фахівцям вдалося довести, що бактерії, які дуже швидко пересуваються, можуть спонукати до руху циліндричні мотори крихітної вітряної електростанції.
За словами фізиків, вітряну станцію в рух приводить так званий ефект роїння. Він виникає, коли безліч частинок, з яких складається та чи інша субстанція, здійснюють хаотичні рухи.
Фізики відзначили, що самі по собі бактерії продовжують хаотично рухатися доти, поки вони занурені в поживний склад. Однак рух мікроорганізмів настільки хаотичний, що відразу витягти з них енергію неможливо.
Для того, щоб упорядкувати рух потоку, вчені спорудили решітку з 64 мікромоторів, розташованих симетрично один до одного, і помістили конструкцію у живильну суспензію. Вчені виявили, що бактерії рухаються таким чином, що мотори, які стоять поруч, обертаються в протилежних напрямках.
Фізики впевнені, що бактерії можна використовувати для створення маленьких електростанцій. Вони, в свою чергу, зможуть забезпечувати енергією мікроскопічні двигуни, оптичні перемикачі або навіть деталі смартфонів.
ІА "Вголос": НОВИНИ