Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Будь-яка війна закінчується, але вона не закінчується в міжнародних судах. Якщо класично, то вона має закінчуватися мирними договорами між обома країнами, де врегульовується всі питання, які виникли у зв’язку з військовими діями, з тією шкодою, яка була заподіяна», – зазначив він.

Василенкоа каже, що Україна має пред’явити претензії на двосторонньому рівні Російській Федерації за ту шкоду, яку Російська Федерація заподіяла починаючи з 27 лютого 2014 року, коли, власне, і почалася збройна агресія Росії проти України захопленням спецназом Російської Федерації урядових приміщень в Сімферополі в Криму.

«Для цього треба підрахувати і збитки, які зазнала Україна і пред’явити претензії на двосторонньому рівні, запропонувавши Російській Федерації врегулювати ці питання шляхом звернення до міжнародного суду ООН. І Україна, і Росія є сторонами статуту Міжнародного суду ООН, який розглядає міждержавні спори. Для того, щоб спір між двома країнами розглядався в цьому суді, необхідна згода обох країн», – відзначив дипломат.

Разом з тим від додав, що добровільно РФ на це не погодиться.

«Росія — держава-агресор, вона вороже налаштована проти України. Росія загарбала частину нашої території. Де ви бачили, щоб загарбник добровільно віддавав награбоване?» – зазначив дипломат.

Від повідаючи на запитання, хто може змусити РФ віддати награбоване відповів так: «Змусити її можуть ефективні санкції західних держав — США і ЄС. Вони в змозі зруйнувати економіку Росії».

ІА "Вголос": НОВИНИ