Про це він сказав сьогодні, 3 липня, під час спільного брифінгу у столиці Сербії, пише УП.
Перед цим Порошенко розповів, що існує одна стратегічна мета, яка об'єднує дві країни - членство в Європейському Союзі. За його словами, Україна підтримує євроінтеграційні процеси, які прагнуть «люди Сербії, які відбуваються під лідерством президента Вучича», а також домовилися про обмін досвідом і вивчення позицій, які можуть прискорити рух до ЄС.
«Ми щиро бажаємо, щоб у 2025 році, подолавши всі перешкоди і знайшовши всі компроміси, Сербія стала членом Європейського союзу. І можу наголосити, що така сама мета є і в українського народу, де євроінтеграційні процеси підтримує більше 70% населення», - сказав український гарант.
Натомість Вучич відповів:
«Чому Петро Порошенко набагато успішніший і кращий політик, ніж я? Бо він з великим оптимізмом зараз сказав про 2025 рік щодо європейської інтеграції. Але я не можу це сказати громадянам Сербії, не можу обіцяти. Можу лише пообіцяти, що ми будемо інтенсивно працювати над цим, а потім вже побачимо результати».
«Пане президент, я не такий шармантний і справді не можу цього сказати своїм людям, але якщо ви кажете, що ми зможемо у 2025 році, тому і я зараз стаю оптимістом», - додав він.
Разом з тим, у своїй промові Порошенко заявив, що Україна не визнає Косово. Зокрема він наголосив, що Україна шанує та поважає територіальну цілісність і суверенітет Сербії.
«Ми також дуже цінуємо абсолютно тверду позицію щодо підтримки територіальної цілісності і незалежності нашої держави, включно з Кримом, який є українським і ті зусилля, які ми докладаємо у спільній координації для того, щоб український суверенітет відновився над всіма окупованими Росією територіями», - сказав Порошенко.
Він додав, що Україна розраховує на підтримку Сербії у питанні запровадження миротворчої місії під мандатом ООН.
Перед цим політики домовилися про співпрацю у сфері торгівлі, освіти, медицини та інших, а також домовилися про безвізовий режим між Україною та Сербією.
Нагадаємо, Сербія стала однією із трьох держав, які проголосували проти резолюції ООН щодо Криму. Також в Сербії заявили, що не будуть підтримувати санкції проти РФ, бо «не можуть стріляти собі у ногу». За словами президента Сербії, його країна не буде приєднуватися до санкцій, а в майбутньому сподівається на поліпшення відносин між Росією і Євросоюзом.
ІА "Вголос": НОВИНИ