Він зазначив, що демографічна ситуація в країні така, що на одного працюючого припадає один пенсіонер. Таким чином, зважаючи на економічну нестабільність в країні, пенсіонерів стає все важче утримувати.
«Якщо ми не звернемо уваги чиновників на те, що держава повинна десь накопичити коштів, можливо в бізнесі, чи деінде, і забезпечити виплату пенсій, то вони зроблять з нас злиднів. Якщо держава не зможе забезпечувати пенсіонерів, доведеться повернутися до системи тоталітаризму, всіх зрівняти і хоча б на якомусь рівні виплачувати усім пенсії», - сказав Володимир Ульянов.
Він додав, що пенсійна реформа в країні необхідна, але впроваджувати її потрібно поступово, зважаючи на думку людей, інформуючи суспільство про ті чи інші кроки.
«Цей законопроект, який планують прийняти завтра у Верховній Раді, був підготований в авральному режимі. Кожен, хто писав цей документ, думав не про те, що найбільше хвилює людей, а скільки виборців він зможе завоювати, маючи стосунок до цього документа. Завтра буде прийнята просто загальна конструкція. Про це свідчить навіть те, що до цього законопроекту було внесено близько тисячі поправок. А далі, можливо вже з вересня, його почнуть змінювати», - сказав Володимир Ульянов.
Він наголосив, що впроваджуючи пенсійну реформу, українці повинні спиратися лише на власний досвід, якого є достатньо.
«В нас працює третій рівень пенсійної реформи, тобто недержавні пенсійні фонди. Спираючись на досвід їхньої діяльності слід впроваджувати цю систему в країні загалом. Нам не підходить досвід Словенії чи Естонії – це зовсім інші від України країні. Це як перелити кров з одною групою крові людині з іншою – немає жодного спів падіння», - сказав Володимир Ульянов.
Крім того, за словами Володимира Ульянова, пенсійний закон, як і всі інші закони в Україні, буде працювати, якщо за ними буде щоденний безперервний контроль громадськості, в тому числі через ЗМІ.
ІА "Вголос": НОВИНИ