Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу під час розмови на форумі розвитку Re:Open Zakarpattia повідомив начальник Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

«У нас зараз перебуває 282 підприємства, які запрацювали, в цьому числі й ФОПи», – повідомив він.

Білецький зазначив, що релокований бізнес повністю змінив регіон.

«Давайте я краще поясню цифрами. Бюджет області у 2021 році становив 2,6 млрд грн. Тепер у нас бюджет сягає 2,4 млрд грн. Так, він трошки менший довоєнного, але є важливий нюанс. Станом на 21-й рік державних дотацій у нас було 60% у бюджеті. Станом на 2024 рік у нас дотаційна залежність – на рівні 25%. Тобто, релокація – це мільярди, яких ми ніколи не збирали досі. До початку цього процесу ми збирали податки мільйонами», – зазначив він.

Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай додав, що на Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України.

«На сьогодні релоковані підприємства інвестували в регіон вже 1 млрд євро. Ми не можемо це відчути одномоментно – це процес, який триває і ще триватиме не один рік. Змінилася структура обласного бюджету. Рівень дотацій був одним із найбільших у країні, а тепер він відчутно зменшився. Для того, щоб громади відчули ці реальні зміни, регіону треба стати недотаційним, тоді вже буде змога інвестувати в інфраструктурні проєкти», – сказав він.

Як повідомлялося, на Закарпаття з 2022 року перемістилося 400 релокованих підприємств. Деякі після деокупації згодом поверталися назад. За даними ОВА, в області фіксують найбільший приріст вакансій серед усіх регіонів країни.

ІА "Вголос": НОВИНИ