Про це повідомляє Defense Express із посиланням на супутникові знімки, опубліковані аналітичним ресурсом AviVector.
Станом на 26 травня 2025 року, на аеродромі одночасно перебували:
-
40 ракетоносців Ту-22М3;
-
11 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС (що становить близько 20% від загального флоту РФ цього типу);
-
5 транспортних літаків Ан-12.
Аналітики зазначають, що ще на початку травня до 42 літаків Ту-22М3 було зосереджено на авіабазі “Бєлая” в Сибіру. Тепер же більшість із них повернулися на північний захід — до “Оленьї”.
“Це парадоксально, адже РФ наразі рідко застосовує Ту-22М3 для ударів по Україні, особливо у порівнянні з 2023 та 2024 роками”, — підкреслюють у Defense Express.
З 11 Ту-95МС, які перебували на “Оленьї” 26 травня, у масованому ракетному ударі того дня взяли участь лише три. Це, за словами експертів, може свідчити про низьку боєготовність значної частини російських стратегічних літаків.
Згідно з тими ж супутниковими знімками, станом на 25 травня на авіабазі “Енгельс” перебували:
-
6 Ту-95МС;
-
3 Ту-160;
-
4 Су-34.
Вже 26 травня — напередодні нового масованого удару — там залишалися лише:
-
3 Ту-95МС;
-
3 Ту-160;
-
2 Су-34.
Після удару на базу “Енгельс” повернулися сім Ту-95МС, а ще один — перелетів на “Оленью”.
ІА "Вголос": НОВИНИ