Запровадили свято 2 червня 2011 року група учасників соціальної мережі на противагу американському «Дню, коли можна їсти все, що хочеться».
День відмови від надмірностей у їжі (День здорового харчування) покликаний нагадати про те, що ми відповідальні за те, чим ми насичуємо свій організм.
Є кілька простих правил, засвоївши які, можна отримувати задоволення навіть сидячи на дієті, ось деякі з них.
1. Їжте тільки при почутті справжнього голоду. Пам'ятайте, що апетит – це помилковий голод. Щоб перевірити, запитайте себе – чи готові ви з'їсти все що завгодно, або вам хочеться чогось особливого? В останньому випадку утримайтеся від їжі.
2. Склянка теплої води з лимоном також здатна погасити почуття помилкового голоду. Дуже часто бажання пити ми сприймаємо як бажання їсти, тому пийте більше рідини. Трав'яні чаї допомагають стримати апетит. Стакан води, випитий за 15-20 хв до їди, активізує травлення і обмінні процеси.
3. При появі голоду не накидайтеся на їжу у цю ж хвилину – відволічіть себе чим-небудь на 15-20 хвилин (подихайте, зробіть розтяжку, облийтеся прохолодною водою в душі, зателефонуйте близькій людині). За цей час почуття помилкового голоду, як правило, зникає.
4. Для підвищення усвідомленості в питаннях харчування завжди корисно починати і завершувати трапезу вдячністю за ту їжу, яку ви їсте.
5. Навчіться добре і правильно жувати – 32 жувальних руху це норма для хорошого травлення і засвоєння.
6. Не використовуйте такі слова, як «відмова» і не створюйте для себе ніяких заборон, пов'язаних з неправильним харчуванням. Не забувайте, що заборонений плід – солодкий. Те, як ви тепер харчуєтеся - це не заборона, це правильний вибір.
7. Зробіть ритуал з їжі. Навіть пару яблук вартує з'їсти за столом, поклавши їх на тарілку – така звичка, як жувати «на ходу» поступово зникне.
8. Краще їсти 5 разів на день невеликими порціями, ніж 3 рази, але багато.
Джерело: calendar.online.ua
ІА "Вголос": НОВИНИ