Варто зазначити, що 30 червня цього року вже відбулася поставка меланжу до Російської Федерації під час якої було відправлено на утилізацію 651, 801 тон меланжу.
“Вилучення матеріально-технічних засобів, а в першу чергу меланжу, є одним із основних елементів проведення організаційних заходів з розформування складів ракетного палива, що розташовані у Західному оперативному командуванні. На момент початку відвантаження та вивезення окислювача за межі України на території області було понад 3 тис. тонн”, – розповів командувач Західного оперативного командування генерал-майор Юрій Думанський.
Роботи з вивезення та утилізації «меланжу» проводяться відповідно до контракту, підписаного між Міністерством оборони України, генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Закритого акціонерного товариства Науково-виробнича фірма «ТЕХНОАЗОТ» (РФ). Сам процес утилізації відбувається на двох федеральних казенних підприємствах Російської Федерації – заводі ім. Свердлова (м. Дзержинськ) та Бійському олеумному заводі. Вивезення меланжу проводиться за кошти ОБСЄ, основними донорами програми утилізації ракетного палива є Швеція та США.
Меланж (окислювач), який вивозиться з території Західного оперативного командування відносяться до розряду сильнодіючих отруйних рідин. Склад: суміш концентрованої азотної кислоти (до 73%), окису азоту (до 24%), води (до 2%) та різних добавок – інгібіторів корозії (до 1%). Це агресивна, рухома та летюча рідина, за своїм кольоровим спектром коливається від світло-оранжевого до темно-вишневого.
ІА "Вголос": НОВИНИ