Про це повідомив начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Львівської ОДА Олексій Титаренко.
Він розповів, що на території Червонограда та Сокальського району розташовано 12 шахт, з яких на цей час діючими є 8 та Червоноградська збагачувальна фабрика.
За словами Олексія Титаренка, тривала діяльність вуглевидобувних підприємств призвела до просідання земної поверхні, підвищення рівня ґрунтових вод, забруднення ґрунтів, повітря та заболочення територій. Зазначені фактори стали також причиною руйнування інженерних мереж, будівель та споруд, погіршення водопостачання населених пунктів питною водою та підтоплення територій.
«Починаючи з 1970 року просідання і деформація поверхні землі інтенсивно прогресує. За період функціонування шахт поверхня землі в цих районах понижена на глибину від 0,5 до 4,5 м. Найбільше – на території Межирічанської та Сілецької сільських рад», - розповів Олексій Титаренко.
Він також додав, що внаслідок роботи підприємств в довкілля потрапляє понад 20 високотоксичних елементів. В регіоні існує природна гідротехнічна аномалія – низький вміст у воді калію та підвищений вміст хлоридів та лужних металів.
Олексій Титаренко зазначив, що для ліквідації усіх проблем, пов‘язаних з видобутком вугілля у регіоні потрібно більше, ніж 322 млн. грн. та 10 років.
ІА "Вголос": НОВИНИ