Відповідне роз’яснення оприлюднене на сайті Нацкомфінпослуг.

«Враховуючи це, страховими компаніями не можуть бути застосовані поняття «заколот», «масові заворушення» та подібні як підстава для відмови у виплаті страхового відшкодування за страховими подіями із автомобілями, що застраховані», - сказано в повідомленні.
 
Для отримання страхового відшкодування страхувальники, у свою чергу, зобов’язані виконати всі умови укладеного договору добровільного автострахування зі страховою компанією. Зокрема: повідомити страхову або асистуючу компанію про подію, що трапилася, з місця її настання та виконувати інші інструкції страхової компанії або її представника. Договорами страхування зазвичай визначається термін такого повідомлення, який не може бути порушено.

Обов’язковою умовою для прийняття страховою компанією позитивного рішення щодо виплати страхового відшкодування є надання страхувальником довідки компетентних органів. Наприклад, залежно від події, яка мала місце із пошкодженим застрахованим транспортним засобом, необхідна довідка ДАІ, МНС чи МВС. Страхувальник не має права залишати місце події без повідомлення компетентних органів та отримання первинної довідки, проведення інших слідчих дій компетентними органами та складання відповідного документа.

Іноді обов’язковою вимогою договору добровільного автострахування є проходження страхувальником медичного освідчення на стан сп’яніння (не пізніше двох годин з моменту настання події).

Недотримання цих вимог може бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування.

ІА "Вголос": НОВИНИ