Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила посол України в США Оксана Маркарова.
За її словами, у цьому році законопроект про оборонний бюджет на 2025 рік (NDAA), затверджений Сенатом, містив положення щодо продовження терміну дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, і Посольство України в США активно адвокатувало його.
«Однак законопроект, затверджений Палатою представників не містив такого положення. У консолідованому тексті законопроекту відповідне положення не включено», - констатувала посол.
Втім, за її словами, посольство продовжує вести активну роботу зі збереження цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроекті «Stand with Ukraine Act».
Що відомо про ленд-ліз
Ленд-ліз, офіційно представлений як Закон про сприяння обороні Сполучених Штатів - політика, згідно з якою Сполучені Штати Америки постачають своїм союзникам боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти та матеріальні засоби.
Вона надається на основі того, що така допомога є важливою для оборони Сполучених Штатів. Ця допомога включає військові кораблі та військові літаки, а також іншу зброю.
Закон про ленд-ліз був прийнятий двічі за всю історію - вперше він був підписаний 11 березня 1941 року під час Другої світової війни, а вдруге для України - після російського вторгнення 9 травня 2022 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ