Наприкінці 1970-х було проведено дослідження, яке показало, що чоловіки на 48% частіше, ніж жінки, займалися екстремальними видами спорту, на зразок стрибків із парашутом, пірнання з аквалангом або скелелазіння. Аналогічне сучасне дослідження показало різницю всього лише в 28%, пише The Daily Mail.

Вчені частково пояснюють такий спад поганою фізичною формою чоловіків 21 століття і відсутністю у них мотивації.

«Чоловікам більше не потрібен адреналін. Їх не приваблюють фізично важкі заняття. Це говорить про поганий фізичний стан чоловіків. А от жінки охочіше йдуть в екстремальні види спорту, що частково впливає на статистику», - стверджує доктор Кейт Крос з Університету Сент-Ендрюс.

У той же час, учені зазначають, що важливим чинником подібної зміни статистики є те, що багато видів спорту, які раніше вважалися цікавими, новими, складними, більше не цікавлять чоловіків, оскільки на їхнє місце прийшли інші розваги, спокійніші.

В якості альтернативного пояснення отриманих результатів учені висловили припущення, що дослідницьке питання, порушене в 70-х роках, нині просто втратило свою актуальність.

Але, незважаючи на помітні зміни в гендерній структурі сучасного суспільства, дослідники констатують, що чоловіки як і раніше, незалежно від виду активності, гірше, ніж жінки, переносять монотонну діяльність.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ