На цьому під час зустрічі із громадою Житомира 17 квітня 2014 року наголосив лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода», кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок, повідомила прес-служба «Свободи».

Спілкуючись із житомирцями, очільник українських націоналістів обговорив становище в державі. Значну увагу в ході розмови було приділено питанню протистояння України агресору, яким є Російська Федерація. Зокрема, люди обурювалися зухвальством російського президента Путіна та його нахабним втручанням у внутрішні справи Української держави. Громада категорично протестує проти заяв глави іншої держави про те, що, мовляв, українці – один народ із росіянами. Житомирці переконані: український народ – самодостатня нація, а тому влада України та світове товариство мають зробити все для того, аби припинити інтервенцію Кремля.

Водночас Олег Тягнибок акцентував на тому, що Україні потрібні не просто посередницькі місії, а вкрай необхідна пряма військово-технічна допомога, а також дієві міжнародні правові та економічні санкції щодо Росії.

«За брутальне порушення норм міжнародного права, зокрема щодо непорушності міждержавних кордонів, порушення прав людини, вчинені військові злочини, путінська Росія має відповідати перед Міжнародним судом ООН та Міжнародним трибуналом у Гаазі. Майно окупанта закордоном має підлягати арешту.

Україна має всі підстави вимагати від країн-гарантів, себто США і Великої Британії, які гарантували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї (Будапештський меморандум 1994 р.), дієвих, а не паперових гарантій. «Свобода» виступає за негайне укладення двосторонніх військово-оборонних союзів між Україною та США і Великою Британією.

Як один із кроків міжнародних організацій пропонуємо створити моніторингові місії під егідою ООН, США та ЄС з метою вивчення і документування військових злочинів російської армії на східних кордонах України», – заявив Голова ВО «Свобода».

Олег Тягнибок розповів присутнім, що «Свобода» внесла на розгляд парламенту та вимагає ухвалити  проекти постанов про Звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї ООН та Ради Безпеки ООН (4520), про Звернення Верховної Ради України до Організації з Безпеки та Співробітництва в Европі (4521), про Звернення Верховної Ради України до Ради Европи (4522), які ініціюють проведення розслідування фактів порушення Російською Федерацією принципів, закріплених міжнародним правом, масштабних порушень основних прав людини, та подальшого врегулювання питання щодо виключення Російської Федерації зі складу членів цих організацій.

Як відомо, 27 березня Генеральна асамблея ООН голосами представників 100 держав ухвалила резолюцію на підтримку збереження територіальної цілісності України та засудження російської агресії.

ІА "Вголос": НОВИНИ