Про це повідомляє nv.ua.
Посадові особи з Лондона і Берліна, Джакарта і Тегерана висловилися проти указу Трампа про зупинку дії програми з прийому біженців і заборону видавати американські візи громадянам Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Сирії, Судану та Ємену.
У Німеччині, яка прийняла велику кількість людей, що рятуються від громадянської війни в Сирії - канцлер Ангела Меркель заявила, що глобальна боротьба проти тероризму не може служити виправданням заходів, які дискримінують представників певної релігії.
Під час телефонної розмови з Трампом канцлер висловила свою стурбованість і нагадала йому, що Женевські Конвенції вимагають від міжнародного співтовариства приймати військових біженців на засадах гуманітарної допомоги.
Мер Лондона, мусульманин Садок Хан, назвав цю заборону ганебною і жорстокою. Ця нова політика, за його словами, повністю зводить нанівець такі цінності, як свобода і терпимість, на яких заснована Америка.
До такої ж позиції долучилась прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей: « Ми не згодні з таким підходом, і це не той підхід, який ми приймемо. Ми вивчаємо цей новий указ, щоб побачити, що він означає і які правові наслідки він несе, зокрема, для громадян Великої Британії».
Канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо висловив своє ставлення до рішення Трампа в Twitter, запевнивши, що канадська влада буде, як і раніше, давати прихисток тим, хто «втікає від переслідування, тероризму і війни».
«Побоювання через терористичні атаки не є достатнім для того, щоб позбавляти притулку біженців», - заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.
Хілларі Клінтон також підтримала протести по всій країні проти обмеження на в'їзд до країни біженців і мігрантів: "Я стою на боці народу, який зібрався сьогодні по всій країні, захищаючи наші цінності і нашу конституцію. Це не те, ким ми є".
Губернатор Вашингтона Джей Інслі назвав розпорядження Трампа "найбільш некомпетентним, недієвим, провокаційним і небезпечним" рішенням, яке коли-небудь робила адміністрація Білого дому.
На думку губернатора Вірджинії Террі Маколіффа, цей указ буде сприяти розпаленню ненависті на адресу Сполучених Штатів і американців, що живуть в інших країнах.
У той же час, після того, як федеральний суд Нью-Йорка своїм рішенням частково призупинив тимчасову заборону на імміграцію до країни вихідців з держав, де більшість населення становлять мусульмани, президент США Дональд Трамп наголосив на необхідності навести лад у країні.
ІА "Вголос": НОВИНИ