[media=27250,27251,27253,27255] 

Вчора на прес-конференції у Львові голова Трудової партії України, №10 у списку Блоку Литвина Михайло Сирота заявив, що блок Литвина розраховує подолати 3%-ий бар'єр у Львівській області на позачергових парламентських виборах 30 вересня.

Натомість загалом по Україні виборчий штаб блоку має завдання отримати 5-7% голосів виборців.

Михайло Сирота зазначив, що на виборах Блок Литвина буде опиратися більше на Центральну Україну:

"Нам недостатньо отримати 5,8,10% голосів у центральних областях. Тому наше завдання – проходження 3% бар'єру у Східних та Західних регіонах, у тому числі і на Львівщині. Але для мене є усвідомлення справою честі отримати в перспективі значно більшу підтримку галичан".

Сирота також зазначив, що блоку важлива підтримка саме Західного регіону. "На минулих виборах до Верховної Ради підтримки блоку Литвина на Львівщині майже не було. Це неприпустимо", – наголосив він.

Також Михайло Сирота заявив, що він не бачить Блок Литвина в опозиції: "Я не бачу блок Литвина в опозиції. Опозиційність сьогодні Україні не потрібна". На думку Сироти коаліція не є самоціллю блоку Литвина: "Ми будемо пропонувати іншим політичним силам конкретні дії і якщо на них відкликнуться БЮТ, "Наша Украина" чи Партія регіонів, то будемо з ними співпрацювати, але якщо наші основні програмні засади не будуть сприйняті цими політичними силами, то ми не будемо в опозиції, а будемо добиватися до суспільства, щоб отримати максимальну підтримку у вирішенні цих питань".

Натомість він не сумнівається, що Блок Литвина потрапить до парламенту і зможе зблизити позиції та згладити конфлікти у ньому.

Михайло Сирота вважає, що конституційний референдум небезпечний для української державності: "Домінуючі в суспільстві помаранчеві сили пропонують референдум, на якому треба прийняти новий проект конституції. Це небезпечний для української державності шлях, навіть вже не кажучи про правову сторону – у нас немає Закону про референдум".

Сирота спрогнозував, що у випадку проведення такого референдуму будуть виноситися як мінімум 4 проекти від Нашої України, БЮТ, КПУ та Партії регіонів. "Таким чином ми отримаємо референдумно-конституційну війну, в якій велика вірогідність, що Схід проголосує за одну Конституцію, Захід за другу, а центр буде спиратися на чинну Конституцію", – додав він.

"Це може провести до ще більшої втрати державності та до підтримки керованого хаосу, який створений в Україні цілеспрямовано з потужними зовнішніми геополітичними центрами, які повністю контролюють ситуацію в Україні", – резюмував він.

Також він заявив, що політична криза в Україні не завершилася. "Вона відкладена в часі і після 30 вересня набере серйозних обертів", – сказав він.

Сирота зазначив, що така ситуація пояснюється тим, що на сьогодні досі не названі причини, котрі привели до кризи.

На думку самого Сироти, причиною політичної кризи стали "недолугі зміни, внесені в Конституцію в грудні 2004 року, що не забезпечили перехід до парламентської форми державного устрою і розбалансували і практично створили в державі хаос двовладдя, коли президент і прем'єр стали двома центрами управління виконавчої влади по всій вертикалі".

ІА "Вголос": НОВИНИ