Як пише The Guardian, безпрецедентна спека вплинула на життя в країнах регіону.
Через аномально високі температури на Філіппінах тисячі шкіл відмінили очне навчання. Місцеве метеорологічне бюро повідомило, що в деяких районах спека досягла 42°С, що відповідає небезпечному рівню. Населення попереджають про можливі теплові судоми та виснаження.
В Індонезії суха погода стала причиною стрімкого зростання цін на рис. Відповідно до звіту Reuters, вартість рису – основного продукту харчування для 270 мільйонів жителів країни – у лютому зросла більш ніж на 16%.
Учені стурбовані й тим, що корали в Сіамській затоці можуть загинути через екстремальну температуру води.
Професор Бенджамін Хортон, директор Обсерваторії Землі Сінгапуру стверджує, що в наукових колах не передбачали настільки високих температур у найближчому часі.
«Рівень тепла, якого зазнала земна куля за останні 12 місяців, як на суші, так і в океані, здивував науку. Ми завжди знали, що будемо рухатися в цьому напрямку зі збільшенням викидів парникових газів, але той факт, що ми поб’ємо всі ці рекорди в 2023 і 2024 роках, можливо, трохи випередив час», – зазначає він.
Учений вважає, що скорочення викидів парникових газів миттєво не вирішить проблему. На його думку, ще щонайменше 50 років людству доведеться жити в умовах високих температура.
ІА "Вголос": НОВИНИ