1. Демократичні вибори - альтернативні вибори! Вибори (на відміну від призначення) - це процес обрання однієї з поміж кількох існуючих альтернатив, що має забезпечити обрання кращого з поміж претендентів. У даному випадку обрання спікера, вперше в  практиці українського сучасного парламентаризму, відбувалося на безальтернативній основі.

2. Одним з головних принципів демократичних виборів, який має на меті гарантувати свободу ухвалення рішення виборцем, -  є принцип таємності голосування. Цей принцип вимагає, щоб процедура голосування проводилася не під спостереженням і щоб ухвалене рішення згодом не могло бути співвіднесене з конкретною особою.

Коли у 1848 р. в Німеччині була спроба поширити виборче право на осіб найманої праці, то консервативні політики різко виступили проти таємних виборів. Вони очікували, що при проведенні відкритих виборів соціальний тиск на найманих працівників спонукатиме їх до прийняття “правильного” рішення. З подібною пропозицією до парламенту зверталась і лідерка БЮТ напередодні голосування. Вона ж разом з В.Кириленком особисто здійснювала контроль за волевиявленням своїх-же однопартійців!

3. Зазначений принцип може бути порушений тільки в тому разі, якщо виборець не може самостійно здійснити виборче право, наприклад, через фізичні вади чи хворобу. У даному випадку, маючи перевагу лише в один голос, на "демократичне" голосування привезли депутата, який перебував після інсульту у лікарні.

Коли мова йде про посади людське життя чи здоров'я не беруться в розрахунок - вмри, а проголосуй за демократію! "И как один умрем в борьбе за это!"

ІА "Вголос": НОВИНИ