Про це повідомляють у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Так, нещодавно в урочищі «Манмансталь» Майданського лісництва на господарських будівлях виявлено тисячі цікавих комах з родини сонечкові (кокцинеліди).

У пошуках місць, придатних до зимівлі, тут зібралася велика кількість особин інвазійного виду гармонії далекосхідної. Цей вид сонечок має ще й інші назви: гармонія азійська, сонечко-арлекін, сонечко хелловін. Дві перші назви вказують на його походження – далекий схід, Азія. Характерною особливістю гармонії далекосхідної є біле забарвлення передньоспинки з чорною плямою, що нагадує букву «М». На кінці надкрил є поперечна складка.
 
Гармонія далекосхідна – високоінвазійний вид, який з Китаю та Далекого Сходу проник спочатку в Європу, а потім поширився на території України. Вважається, що в Європу гармонія далекосхідна потрапила разом із товарами з Китаю, однак, можливо, її завезли для боротьби із шкідниками в теплицях та розсадниках, звідки й почалося подальше неконтрольоване поширення.
 
Небезпека гармонії далекосхідної в тому, ще цей вид дуже сильно конкурує із місцевими видами сонечок, часто поїдає їх яйцекладки, личинок та навіть дорослих особин. Цей окупант є носієм паразитичних мікроорганізмів – мікроспорідій, до яких гармонія є більш стійкою в порівнянні із європейськими видами, які після зараження швидко гинуть.
 
Захищаючись, гармонія із залоз на члениках ніжок виділяє речовини, які можуть спричинити алергію. Окрім цього, гармонія азійська може досить боляче кусати, що спричиняє неприємне печіння шкіри у людей.
 
Читайте також у «Вголосі»: ведмеді в Карпатах ще не вклалися спати. 

ІА "Вголос": НОВИНИ