Він зазначив, що саме ці події на загальному рівні задавали українцям нові орієнтири. Водночас, на думку психолога, фінансова криза для українців стресом не була. “Ми достатньо злиденні, в принципі, і звикли жити в бідноті”, - пояснив він.

Покальчук зазначив, що в українців психологія вільновідпущених. “Вона полягає в тому, що людина, будучи звільненою своїм господарем, продовжує жити і працювати з ним, бо це економічно вигідно і доцільно”, – пояснив психолог.

Він стверджує, що етнічною особливістю українців є готовність до переживання драматизму. Якщо його немає, то вони самі для себе його створять. Покальчук називає це мазохістською тенденцією.

“Суспільна психологія українців є інтегральною частиною східноєвропейського організму. Цей орган трохи хворий”, – зазначив Покальчук, додавши, що для українців зараз характерна завищена самооцінка та завищені соціальні очікування.

Психолог підкреслив, що через 15-20 років в Україні домінуватиме ментальність старих людей. “Вона й зараз домінує, але, скажімо, у 2050 році у Європі буде понад 20% людей, яким за 60 років”, – додав експерт.

У свою чергу психолог Олексій Шнеєр зазначив, що за стилем мислення та складом характеру громадян розділяє Україну на 3 частини: Правобережну, Лівобережну та Південну. “На мою думку, біда у тому, що за час незалежності цієї території ми не намагалися говорити про те, що ця різноманітність має працювати на користь держави”, – додав він.

Шнеєр зазначає, що за роки незалежності громадяни України стали більш розкутими, хоча вони й переживають більше депресивних та тривожних станів. Також психолог зазначив, що значно зросла кількість цивільних шлюбів.

ІА "Вголос": НОВИНИ