Це не повноваження Президента – вирішувати, яку зарплату отримуватиме лікар.

Про це «Вголосу» розповів колишній медбрат Київської міської клінічної лікарні №1, який з командою українських лікарів-добровольців практикувався навесні в  охопленій коронавірусом Італії, Гліб Бітюков.

Зазначимо, нещодавно Президент Володимир Зеленський анонсував збільшення зарплат лікарям, медсестерам та молодшим медичним працівникам.

«Він не може сказати, що завтра лікар отримуватиме більшу зарплату, бо немає такого механізму. Лікарні – це зараз комунальні неприбуткові підприємства, в яких свої власники та керівники і саме останні визначають, скільки буде отримувати персонал, а не Президент», - зазначив Бітюков.

За словами експерта, є багато складових і етапів для того, аби ця зарплата склалася. Зараз лікарні отримують гроші за надані послуги: у медзакладі пролікували пацієнта і Національна служба здоров’я перерахувала гроші за це. «Якщо у лікарні полікують 20 пацієнтів, це буде одна сума, якщо 100 – інша. Відповідно з тієї суми, яку їм перерахує Національна служба охорони здоров’я, вони і формують свій кошторис, зокрема скільки витрачати на зарплати. А для того, щоб кошторис змінився, треба на наступний рік поставити іншу вартість пакетів медичних послуг, за які платить Національна служба охорони здоров’я, – тоді лікарні нараховуватимуть більші суми і вони відповідно можуть витратити більше на зарплати медиків», - уточнив ексмедик.

«Тому ще раз: зарплати медиків в Україні не на 100% залежать від бажання Президента. Влада просто бачить, що лікарі звільняються через складну ситуацію, яка склалася у країні з коронавірусом та звільнення лікарів і хоче таким чином втримати медпрацівників на своїх робочих місцях», - резюмував він.

Більше читайте у статті: «Хто і скільки заплатить українським медикам».

ІА "Вголос": НОВИНИ