Це зібрання тих, хто перебуває поза релігією: «частково – співи і танці, частково – атеїстична церква, але все – заради уславлення життя», – каже ведучий зборів Сандерсон Джонс, пише Бі-Бі-Сі.
У приміщенні десакралізованої церкви зібралося близько 300 людей, щоб вознести хвалу суботньому ранку. Замість релігійних гімнів вони співають композиції Стіві Вандера й «Квін».
Потім слухають уривки з «Аліси у Задзеркаллі» і лекцію доктора фізичних наук Гаррі Кліффа, присвячену антиматерії.
Це чимось нагадує комедійну виставу. Джонс і його партнерка Піппа Еванс сиплють жартами і заводять публіку, як професійні гумористи – ким вони, власне, і є.
Але говорять і про серйозне.
Темою нинішніх зборів є «чудо» – тобто, пояснює Джонс, що можуть відповісти атеїсти на закид, що їм бракує відчуття чудесного.
Аудиторія – переважно білі молоді представники середнього класу – захоплена тим, що відбувається. Багато хто зізнається, що прийшли, бо після того, як вийшли із християнства, відчували в суботній ранок якусь порожнечу. І лише кілька назвали себе активними атеїстами.
«Це гарний привід зібратися і перейнятися духом громади без релігійних моментів, – вважає фотограф Джесс Бонем. – Це не церква, а зібрання нерелігійних людей».
За даними останнього перепису, кількість людей, які називають себе «нерелігійними», у Англії та Уельсі зросла з 2001 року більш ніж на шість мільйонів – до 14,1 мільйона людей. Нині ці нації є найменш релігійними в західному світі.
Джерело: Українська правда
ІА "Вголос": НОВИНИ