Про це повідомив голова наглядової ради комбінату Олександр Козик, передає УНІАН.

Технічним консультантом проекту виступила компанія "Andritz" (Австрія), яка провела аудит використовуваного на підприємстві обладнання та надала рекомендації з модернізації технологічного ХТММ виробництва процесу. Маса використовується при виробництві флютингу, тест-лайнера, коробкового та палітурного картону.

Виготовлення хіміко-термомеханічної маси на Жидачівському ЦПК в експериментальному режимі почалося у вересні 2009 року. А в грудні 2009 року на комбінаті вперше в Україні освоєно виробництво ХТММ з листяних порід деревини: осики, тополі, вільхи. Хіміко-термомеханічна маса виготовляється на обладнанні перепрофільованого сульфатцеллюлозного заводу. Процес виробництва складається з стадії підготовки технологічної тріски заданих розмірів, її хімічної обробки при високій температурі, гарячого розмелювання, промивання на фільтрах тиску і подальшого розмелювання маси на млинах.

Як повідомив А. Козік, після придбання Жидачівського ЦПК в листопаді 2009 року холдингом "Ілім Палп Ентерпрайз" (Санкт-Петербург, РФ) новим власником було поставлено завдання перейти з експериментального на штатний режим виробництва ХТММ. Планується, що це дозволить компенсувати склався в Україну дефіцит волокна для виробництва гофро-паперу та картону. А. Козик також зазначив, що собівартість виробництва ХТММ на Жидачівському ЦПК нижче вартості імпорту цієї продукції з російських підприємств холдингу з урахуванням транспортних витрат.

ІА "Вголос": НОВИНИ