Скоротити тролейбусний графік довелося через економію та певною мірою через пільговиків. На пільговиків тролейбусне депо витрачає майже 30 мільйонів гривень, а отримує дотацій із бюджету за них втричі менше – 12 мільйонів. Та навіть ці кошти затримують.
«Є проблема з дотаціями за пільговиків, їх не виплачують», – погоджується начальник тролейбусного депо Іван Іванічек. – «Ми проаналізували роботу тролейбусів після 22.00 і визначили, що їхня заповнюваність мінімальна. Тролейбусів їздить у цей час мало, а маршруток більше. Загалом у місті маршруток вп’ятеро більше, ніж тролейбусів, тож пасажири від зменшення графіка руху тролейбусів не постраждають. А пільговики, яких ми переважно перевозимо, до 22.00 всі свої питання вирішують».
«Раніше тролейбуси їздили до півпершої ночі, бо працювала промисловість, люди йшли з роботи. Останніми роками їздили до 23.00, – розповідає Іван Антонович. – До речі, скоротили графік руху тролейбусів у багатьох містах. Наприклад, у Вінниці тролейбуси їдуть від 07.00 до 19.00, а в Маріуполі лише в години пік».
Чернівецькі тролейбуси їздитимуть від 06.00 до 22.00.
Зараз випускаємо в першу зміну 53 тролейбуси, у другу – 43. З 1 вересня хочемо, щоб у першу зміну їздило 70 тролейбусів, а в другу – 55. Завдяки такій кількості рух буде інтенсивний і не доведеться довго чекати тролейбуса на зупинці.
Новий графік у тролейбусному депо планують запровадити цього тижня.
Поки що його випробовуватимуть впродовж двох літніх місяців. А далі вирішать, чи повернуться до пізніх поїздок.
Але навіть зараз чекати тролейбус після 21.00 доводиться довго – іноді пішки прийти можна значно швидше.
Джерело: Молодий Буковинець
ІА "Вголос": НОВИНИ