У МЗС України зробили неочікувану заяву щодо перемовин Зеленського з Путіним
Про це повідомляє Радіо Свобода.
За словами представника Українського інституту національної пам’яті Ігоря Кочергіна, сто років тому, наприкінці серпня-початку вересня 1921 року, у тодішньому Катеринославі розстріляли 52 українських повстанців, зокрема лідерів повстанського руху, які виступали проти більшовицької влади.
Їхні формування діяли на Криворіжжі, Верхньодніпровщині, Новомосковщині, Солонянщині, переховуючись у лісах та балках біля Дніпра, дніпровських та самарських плавнях.
«Їх розстрілювали тихо, без ніякої реєстрації. Важко дізнатися точно, де вони поховані. . Більшовики, як бандитська структура, не залишали ніяких документів, оскільки розуміли, що чинять злочини», – зауважив Кочергін.
Серед розстріляних було дев’ятеро жінок, також були люди різних національностей, розповів краєзнавець, дослідник теми Микола Чабан.
«Серед розстріляних сто років тому були колишні просвітяни, зокрема дівчата. Віра Бабенко і її сестра Паша. Вірі було 19 років. Сестри були зв’язковими катеринославського повстанського центру з повстанкомом українського уряду за кордоном, який очолював Симон Петлюра. Чільною постаттю був Гелєв – лікар, серб за національністю, який організовував повстанський рух у той безнадійний час. І я згадав би ще Пилипа Щукіна – просвітянина, який загинув у 30 років. Він був росіянином, але цілковито присвятив себе Україні, – розповів Чабан.
52-х розстріляних повстанців згадали поіменно. Також зачитали імена українських бійців, загиблих у серпні 2021 року на Донбасі.
Читайте також на сайті ІА Вголос:
До парламенту мають шанс пройти лише чотири партії - опитування
ІА "Вголос": НОВИНИ