Про це повідомила прес-служба ВО «Свобода».
«У Києві склалася абсолютно унікальна ситуація – немає ні міської ради, ні міського голови, а містом керують фактично адміністрації, що призначені згори по владній вертикалі. Тому є необхідність створення районних у місті Києві народних рад як альтернативи нинішній нелегітимній владі. Це вимушений крок у перехідний період – ці ради будуть максимально легітимними, доки не відбудеться повного перезавантаження влади та не буде створено органи, які будуть представляти інтереси громади», – заявив народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко 7 лютого 2014 року на установчих зборах щодо створення Народної ради в Дніпровському районі Києва.
На цих зборах були присутні представники громадськості, мешканці району та народні депутати Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко (ВО «Свобода»), Віктор Чумак («УДАР») та Ксенія Ляпіна («Батьківщина»).
Також на заході ділилися досвідом представники народної ради Івано-Франківської області. Присутнім доповіли про основні напрямки роботи Народної ради, зокрема про ухвалені рішення щодо заборони діяльності Комуністичної партії та Партії регіонів, про створений відділ із забезпечення Майдану в Києві. Також іванофранківці озвучили спірне питання про сплату податків підприємцями. Оскільки державна бюджетна система є дуже централізованою, всі податки з областей збігаються на основному рахунку в Києві.
Андрій Іллєнко також згадав про Деснянський район столиці, де вже створено Народну раду, яка зараз функціює. Цей орган взяв на себе переважно функцію контролю над районною адміністрацією. Окрім того, було створено загони самооборони району. На думку народного депутата, саме такі дії має зробити і Народна рада Дніпровського району. Свободівець запевнив, що у громади достатньо для цього можливостей. Зокрема, є обрані народні депутати в цих виборчих округах, також є авторитетні громадські діячі та активісти, які мають реальну підтримку людей у районах та можуть висловлювати думку громади.
«Ми відкриті для суспільства, ради будуть співпрацювати з усіма охочими,– зазначив Андрій Іллєнко. – Нам на сьогодні достатньо серйозно треба поставитися до створеного органу, оскільки він має бути дієвим. Націоналіст нагадав усім присутнім депутатам різних рівнів, що ми є найманими представниками народу, тому маємо усвідомлювати свою відповідальність та посилено сприяти розвиткові громадянського суспільства».
На зборах зачитали Меморандум: «Турбуючись про долю майбутнього України, зокрема української столиці, міста Києва, та її місцевих (районних) громад, а також про захист національного суверенітету країни, прав і свобод людини, розвиток демократії та місцевого самоврядування, ми, представники громадянського суспільства, політичних партій, органів самоорганізації населення, засобів масової інформації, що діють у Києві й зокрема в Дніпровському районі столиці, що нижче підписалися, заявляємо про створення Дніпровської (районної в місті Києві) Народної ради».
Збори погодили мету, головні принципи та засади формування Народної ради. Учасники ухвалили створити три комісії: допомоги Майдану, з розвитку місцевого самоврядування та організації безпеки в районі. Також узгодили створити прес-групу та домовилися на наступних зборах сформувати та обрати депутатів Народної ради.
Нагадаємо, що завтра о 13:00 в Київраді відбудуться збори киян.ІА "Вголос": НОВИНИ