Передає офіційний сайт Міністерства оборони України
Аби привітати своїх колег, до Харкова прибули офіцери Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, фахівці інших військових та цивільних медичних установ, а також представники місцевих органів влади.
– Цей лікувальний заклад є однією з найстаріших таких установ. Важко й підрахувати, скільки врятовано тут людських життів за майже півтора століття історії. З початком проведення антитерористичної операції харківські військові медики одними з перших почали надавати допомогу пораненим воїнам. Зараз медцентр можна назвати фронтовим госпіталем, ваш досвід переймають військові лікарі по всьому світі. Бажаю, щоб армійці до вас зверталися лише за консультацією, і нових професійних висот усім вам, – зазначив заступник директора – начальник організаційно-планового відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Юрій Русінка.
Теплі слова медикам у погонах також сказали начальник Харківського військового гарнізону генерал-майор Андрій Алімпієв, військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін та колеги з інших медичних установ, розташованих по всій Україні.
Кращі військовослужбовці та працівники Військово-медичного клінічного центру Північного регіону отримали відомчі відзнаки та цінні подарунки.
– Ми не збираємося зупинятися на досягнутому і продовжуємо розвиватися далі. Роботи у наших лікарів і медичних сестер зараз чимало. Усі члени нашого військового колективу діють однією командою, лікуючи армійців. Вітаю зі святом усіх діючих та колишніх військовослужбовців і цивільних працівників медцентру, – зазначив начальник ВМКЦ ПнР полковник медичної служби Юрій Подолян.
Завершилися урочистості святковим концертом. Харківських військових медиків та їх гостей привітали співаки міських театрів та артисти-аматори із числа військовослужбовців військово-медичних установ.
Довідково. 140 років тому у Харкові був створений лазарет на 200 місць, який згодом став військовим госпіталем другого класу.
Наразі фахівці закладу координують діяльність медичних підрозділів військових частин і установ, розташованих у декількох областях України. Десятки тисяч бійців Збройних Сил України та інших силових відомств, а також пенсіонерів оборонного відомства перебувають під наглядом військових лікарів. У ВМКЦ ПнР одночасно можуть знаходитися до 500 пацієнтів. У складі військово-медичної установи діє 65 військовий мобільний госпіталь, який з перших місяців проведення АТО перебуває на Донбасі.
З початку проведення антитерористичної операції фахівці ВМКЦ ПнР надали медичну допомогу понад 21 тисячі українських військовослужбовців і правоохоронців. Понад 8 тисяч учасників бойових дій поступили до Харкова із пораненнями чи бойовими травмами.
ІА "Вголос": НОВИНИ