Про це в середу 19 листопада заявив начальник УЖКГ Керчі Василь Остапенко, передає видання «Крим. реалії».
У Новомиколаївському водосховищі зараз міститься 868 тис. кубометрів води, з них тільки 2-3 мільйони кубометрів можна буде взяти для населення, решта 5-6 мільйонів – це «мертвий» запас донних відкладень.
За його словами, на фільтрувальну станцію в день прибуває близько 40 тисяч кубометрів води. Таким чином, запасу вистачить лише на два місяці.
Як розповів начальник УЖКГ Керчі, питання можна вирішити трьома способами: перекиданням води з півночі – для цього потрібно протягнути трубу з північної частини Криму до Керчі, перекиданням води з внутрішніх джерел Криму (будівництво опріснювальної установки в селі Курортне на 20 мільйонів кубометрів на рік) або перекиданням води з Кубані.
Останній варіант технічно дуже витратний, тому Василь Остапенко схиляється до споруди опріснювальної установки. Хоча й на цей проект потрібні чималі гроші.
«Про це говорить наукова еліта Росії. Будівництво таке може йти 10 місяців, закупівля обладнання зрозуміло дорога, великі гроші коштуватиме, але зате вода буде в місті Керчі. Якщо з північного сходу тягнути водогін – це близько 200 кілометрів, з Мами Руської – 12 кілометрів», – пояснює Остапенко.
ІА "Вголос": НОВИНИ