Про це повідомляє «Apparat» із посиланням на South China Morning Post.

За словами представника уряду міста Куньшань Сюй Юлянь, в якому знаходиться один із заводів компанії, завдяки використанню роботехніки кількість співробітників скоротили з 110 до 50 тисяч.

Це дозволило знизити витрати на оплату праці. Як стверджує чиновник, 600 компаній в Куньшань збираються наслідувати приклад Foxconn.

Куньшань – один з центрів виробництва електроніки в Китаї. У кінці 2014 року дві третини з 2,5 мільйонів жителів міста були трудовими мігрантами. 46% міської території займають промислові зони – це набагато перевищує межу, встановлену урядом Китаю.

У Куньшань розміщуються близько 4800 тайванських компаній, які продукують понад 60% ВВП міста. Очевидно, що роботизація в умовах настільки індустріалізованих міста створить проблеми з безробіттям.
У березні влада КНР прийняла черговий п'ятирічний план, який передбачає виділення мільярдів юанів на оновлення виробництва.

У рамках цього плану китайська промислова група Cambridge Industries Group планує в цьому році замінити роботами дві з трьох тисяч робітників на фабриках в Шанхаї.

Через зростання заробітної плати Китай перестав бути джерелом дешевої робочої сили, і місцеві промисловці сподіваються виправити це впровадженням промислових роботів.

ІА "Вголос": НОВИНИ