Передає Радіо свобода
Як заявила директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, цього року зареєстрували вже 27 випадків захворювання на менінгококову інфекцію проти 10 минулорічних. «Серед дітей до 17 років – 18 випадків проти 10 у 2016 році», – уточнила вона.
Гінзбург нагадала, що хвороба передається повітряно-крапельним шляхом (як більшість гострих респіраторно-вірусних захворювань) і має різні форми: від такої, яка не загрожує життю, до небезпечної менінгококцемії. Найбільш вразливими до захворювання є діти (близько 80% випадків ) і люди з ослабленим імунітетом.
Вона закликала киян не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів, бо через нечітко виражену специфічну симптоматику розпізнати початок цієї хвороби непросто навіть досвідченим фахівцям.
«Підступність хвороби полягає в тому, що перші симптоми подібні до симптомів ГРВІ, а летальність може наступити протягом 24 годин після їх появи», – сказала Гінзбург.
Вона перерахувала кілька основних ознак, які можуть свідчити про наявність менінгококової інфекції, а також вимагають негайного огляду лікарем. Це підвищення температури тіла, особливо вище ніж 39 градусів, сонливість, млявість. Останнім з’являється висип, що має ознаки крововиливів, і до його появи для постановки діагнозу орієнтуватися практично нема на що.
ІА "Вголос": НОВИНИ