Про це розповів голова думи Краславського краю Гунарс Упеніекс, передає «Дождь».
За словами Упеніекса, активісти приходять до людей додому, роздають їм буклети і розповідають про можливості входження Латгалії до складу Росії.
«Інформація швидко доходить до думи, але у нас немає можливості зупинити цей рух. Вони ходять в школи та інші громадські установи. Хтось казав про гроші, які пропонуються людям, що займають керівні посади, щоб керівники колективів переходили на сторону (активістів). Я обговорив цю справу з колегами з самоврядувань інших країв. Але у нас немає можливості втручатися. Я не знаю, куди дивиться Поліція безпеки», - підкреслив політик.
Латвійський депутат розповів, що у вересні 2014 року «Російський союз», який очолює депутат Європарламенту Тетяна Жданок, користуючись можливостями передвиборної агітації, поширював схожі матеріали в місті Даугавпілс, який знаходиться в Латгалії, передає «Радіо Свобода».
З цих матеріалів можна було зрозуміти, що «область чекає доля Криму». Партія «Русский союз» була єдиною партією в Латвії, яка беззастережно визнала приєднання Криму до Росії.
Раніше лідер передвиборного списку партії Юрій Зайцев заявив Латвійському телебаченню, що якщо правлячі партії не збільшать права на використання російської мови та не приймуть нульовий варіант громадянства, «місцеві росіяни приєднаються до Росії».
Між тим, голова думи сусіднього Лудзенського краю Аліна Генделе розповіла, що нічого не чула про подібну агітацію на території свого краю. Однак вона не виключила, що «в певних клубах за інтересами» люди можуть агітувати за приєднання Латгалії до Росії.
Латгалія - це східна область Латвії, яка займає приблизно чверть території країни. У 2010 році близько 40% населення області складали росіяни.
ІА "Вголос": НОВИНИ