Розпочалися заходи поминальним богослужінням у костелі Святих апостолів Петра і Павла за участю президента Польщі Броніслава Коморовського, віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка, представників місцевої влади, духовенства різних конфесій.
Перед початком богослужіння біля костелу зібралося близько сотні людей. Зокрема, поляки тримають національну символіку, у тому числі червоно-білі прапори. Серед присутніх є польські харцери та українські пластуни.
Раніше повідомлялося, що президент Польщі Броніслав Коморовський приїхав до Луцька з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії.
Волинська трагедія: кроки до примирення
Нагадаємо, 12 липня сейм Польщі на своєму засіданні прийняв спеціальну заяву щодо Волинської трагедії, в якій використовується фраза «етнічна чистка з ознаками геноциду». За це рішення проголосували 263 депутати при 231 необхідному голосі. Проти проголосували 33 депутати, утрималися 146 парламентаріїв.
Раніше Сейм Польщі відмовився підтримати поправку, ініційовану більшістю опозиційних партій, про те, щоб Волинську трагедію назвати «геноцидом», а також встановити 11 липня Днем пам'яті жертв Волинської трагедії.
11 липня в Харкові пройшла акція пам'яті 70-річчя Волинської трагедії біля будівлі генерального консульства Республіки Польща, учасники оприлюднили звернення до Генерального консула Польщі Яну Гранату.
Волинська трагедія - етнічний конфлікт на Волині, який досяг свого піку в 1943 році. Протистояння супроводжувалося масовими вбивствами польського та українського населення. Точних даних про кількість жертв немає, але ряд польських істориків повідомляють, що жертвами трагедії стали близько 50-60 тисяч поляків.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ