Про це повідомила виконувачка обов’язків начальника управління освіти Львова Леся Васюта.
Зокрема, за словами посадовиці, відповідно до вікових груп ціна зросте:
- для дітей віком від 1 до 3 років за триразове харчування батькам доведеться платити 25,80 грн (минулого року було 18,20 грн), тобто вартість зросла на 7,60 грн.
- для дітей віком від 1 до 3 років за чотириразове харчування нова ціна 28,80 грн (минулого року було 24,20 грн). Вартість зросла на 4,60 грн.
- для дітей віком від 3 до 6 років за триразове харчування ціна становитиме 33,60 грн (було 27,90 грн). Вартість зросла на 5,70 грн.
- для дітей від 3 до 6 років за чотириразове харчування нова ціна 37,80 грн (було 32,50 грн). тобто вартість зросла на 5,30 грн.
За словами Лесі Васюти, вартість харчування у садках зросла через нові вимоги та норми харчування. Із 1 січня 2022 року усі садки та школи працюватимуть за новим меню, яке розробив відомий шеф-кухар Євген Клопотенко.
Що відомо про нове меню:
- Оновлене меню було представлено у травні. Розраховане воно на 4 тижні і включає 160 страв. При підготовці меню був зроблений акцент на корисну і смачну їжу та на українські національні уподобання.
- Рецепти затверджені міністерством освіти і науки та міністерством охорони здоров'я, розміщені на сайтах відомств і платформі CutFood.
- З 1 січня 2022 року оновлені норми для харчування мають запровадити в усіх навчальних закладах України (зараз ще діяли нормативні документи від 1956-го року).
- З раціону школярів виключили сосиски, ковбаси, рибні консерви, обмежили споживання продукції з високим вмістом солі та цукру, додали більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних і м'ясних продуктів.
Як каже Клопотенко, українці зможуть відчути результати реформи приблизно через 2,5-3 роки, коли за цей час перезавантажиться система харчування.
«Ідея така: діти їдять здорову їжу в садочку, потім у школі, а потім і самі будуть готувати здорову їжу собі, а потім своїм дітям, а далі внукам», – каже шеф-кухар.
Безкоштовно цього року харчуватимуться діти з окремих категорій. Йдеться про дітей: учасників АТО, учасників Революції Гідності, внутрішньо переміщених осіб, з багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також дітей працівників закладів охорони здоров’я, які померли через коронавірус та дітей з особливими освітніми потребами, які виховуються в інклюзивних групах. Останні дві категорії ввели у 2021 році.
ІА "Вголос": НОВИНИ