Як розповіла вчитель історії ЗСШ №21 Любов Бенько, відтворення криївки у приміщенні - лише перший етап роботи. Згодом у класі встановлять експозицію, привсячену борцям за волю України.

Криївка побудована у формі повстанського штабу, в якому відбувалися наради керівництва. Там є стіл, нари-лавка, драбина, яка веде до виходу назовні та елементи декору, - пістолети, протигази, прпори, книги.

Директор Галереї українського військового однострою Богуслав Любів, який розробив схему макету криївки, зазначив, що це чи не перша криївка в навчальному закладі, де діти можуть наочно познайомитись із елементами життя вояків УПА, побачити їхній побут.

«Ця криївка буде є дуже вдалим посібником для учнів, для тих, хто цікавиться історією. Думаю, ця подія набуде резонансу, тому що будуть приходити із інших шкіл, дивитися на побут УПА і братимуть приклад з цієї школи», - сказав Богуслав Любів.

Криївку збудовано з ініціативи львівського осередку ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»  разом з учнями та вчителями.

Представник МНГ Андрій Бень розповів, що будівництво криївки входить до проетку «Історичний куток в кожну школу».

«Цим проектом ми хочемов кожну школу донести елемент історії. У цій школі ми збудували криївку, в іншій – це може бути стенд чи тематичний куточок. Але основна вимога, яку ми ставимо до адміністрації шкіл – це залучення учнів», - пояснив Андрій Бень.

Він додав, що головна мета проекту «Історичний куток в кожну школу» - не допустити перекручення історії, яке «активно відбувається в українському політикумі».

ІА "Вголос": НОВИНИ