Зокрема, загальний обсяг зведеного бюджету Львівської області на 2024 рік становить 46,5 мільярдів гривень. З них на виконання завдань, зумовлених війною, заклали 3,4 мільярдів гривень. Йдеться як про прямі видатки на оборону, так і про кошти, які скеровують на реабілітацію та програми підтримки наших воїнів та ветеранів.

Відтак, найбільше видатків на оборону запланували у бюджетах Сокільницької, Великомостівської та Солонківської громад (23,4%, 22,9% і 12,1% відповідно).

"З одного боку, Сокільницька та Солонківська громади мають високі індекси фінансової і податкоспроможності, тому логічно, що вони можуть скеровувати на армію більше. З іншого боку, у цьому списку є Великомостівська громада, а дещо нижче – Щирецька і Зимноводівська, у яких відносно невисока фінансова спроможність, тим не менш, це не завадило їм закласти значну частку видатків на оборону", – зазначив Козицький.

Однак, за його словами, в області є низка громад з достатніми фінансовими ресурсами, проте ці громади запланували на оборону зовсім небагато. Зокрема, йдеться про Львівську, Стрийську, Трускавецьку та Дрогобицьку громади, де такі видатки становлять лише від 0,8 до 8 відсотків відповідно.

Менше відсотка бюджету скерували на оборонні заходи у Бродівській (0,7% або 1,97 млн грн), Добромильській (0,6% або 0,6 млн грн), Дрогобицькій (0,6% або 4,16 млн грн), Рудківській (0,4% або 0,55 млн грн) та Самбірській (0,3% або 0,95 млн грн) громадах.

"Як так сталося? Очевидно, що в керівництва цих громад інші пріоритети, а люди в громадах не вимагають змін. І тут важливо врахувати, що, наприклад, бюджет Львівської громади удвічі (!) більший від обласного бюджету", – додав очільник ОВА.

ІА "Вголос": НОВИНИ