[media=71750,71751,71752,71753,71754] 

Як інформує кореспондент «Вголосу», львів’яни прийшли у суд саме сьогодні не випадково: там якраз відбувалися збори суддів, на яких обирали голову та його заступників відповідно до Закону «Про відновлення довіри до судової системи України».

Документ передбачає переобрання керівників усіх судів держави шляхом таємних голосувань. Тому активісти вимагали, щоб перед тим, як призначати голів судів, представники Феміди радились із ними. Вони розповіли, що сьогодні на засіданні Комітету Майдану Львівщини було прийнято звернення до всіх суддів. У ньому є кілька пунктів, але головний із них – вибори суддів повинні проводитись абсолютно відкрито, щоб громада могла розуміти кого та як обирають, а також вносити свої пропозиції.

Кільком представникам Самооборони та ЗМІ дозволили на кілька хвилин зайти в зал, де відбувалися збори і озвучили суддям згадане звернення.  

«Ми побачили, що обговорення у них відбувається достатньо жваво, а суперечки свідчать, що вже навіть у цій системі є певні демократичні прояви. Ми повідомили увесь суддівський корпус цієї установи про прийняті Комітетом Майдану Львівщини рішення, закликали їх до виконання Закону задля того, щоб довіра до судової системи починала відновлюватися і передали наші вимоги та побажання», – розповів присутній на зустрічі із суддями представник Народної Самооборони Юрій  Мартинюк.

«Чи дослухаються судді до нас, побачимо згодом. Але ми залишили за собою право моніторити їхні рішення, їхню діяльність. І у випадку, якщо у громади будуть якісь зауваження до конкретної особи, ми закликали суддівський корпус висловити свої позиції, а громаду – використовувати своє право впливати на призначення в судовій гілці влади», – додав представник Народної Самооборони.

Він додав, що частина судів Львова, зокрема Окружний адміністративний суд, вже мають голів, адже провели вибори відразу після прийняття закону, але громада обов’язково контролюватиме роботу цих установ.

«Ми оголосимо усім рішення громади, а завтра самооборона поїде в усі ключові суди загальної юрисдикції – апеляційний суд загальної юрисдикції, апеляційний господарський суд, і доведе до відома суддівського корпусу думку громади. Станом на сьогодні законодавець дав суддям можливість покращити ситуацію в системі, і ми проконтролюємо, аби вони це робили», – наголосив Юрій  Мартинюк.

Прес-секретар Львівського апеляційного адміністративного суду Ольга Давид пояснила, що процес обрання нового голови суду відбувається відповідно до регламенту, передбаченого чинним законодавством, а кандидатури на посади керівників установи висуватимуть безпосередньо під час зборів. Тож, за її словами, для того, щоб бути обраним головою суду, один із кандидатів повинен отримати просту більшість голосів від складу суддівського корпусу. У Львівському апеляційному адміністративному суді зараз працює 48 суддів, тому новий голова має отримати підтримку 25 осіб.

ІА "Вголос": НОВИНИ