Про це повідомила прес-служба «Рятувальної археологічної служби», яка проводить розкопки.
За словами Остапа Лазурка, керівника археологічної експедиції, п’ятисотлітня конструкція збереглась на диво добре.
«Сьогодні на ділянці відкрито три водозбірника, які ми попередньо датуємо XV-XVI століттями. Один з них, найімовірніше, використовували під питну воду, оскільки всередині ми знайшли коловий вал, яким тягнули воду, і фрагмент коромисла. Два інші мають дещо інакшу конструкцію. Можливо, їх використовували для збору сміття», - розповів Остап Лазурко.
Окрім водозбірників, на ділянці археологи знайшли фрагменти споруд, а також унікальне плетення з лози площею вісім квадратних метрів. Фахівці наразі не знають, що це може бути, оскільки на схожі знахідки ще не натрапляли. «Знахідку датуємо XVI століттям, - розповів Остап Лазурко. – Спершу думали, що це може бути кошик, однак він завеликий. Ймовірно, це був якийсь настил. Але зараз ми не знаємо, як і для чого його використовували». На жаль, зберегти унікальне плетення не вдалось через його крихку конструкцію, однак фахівці детально його описали та зафіксували.
Серед іншого археологи виявили дві дерев’яні бочки, що, ймовірно, використовували для зберігання води, монети, значну кількість кераміки, фрагменти шкіри, один з яких прикрашений тисненням з образами Адама і Єви, а також фрагменти ножів та дерев’яної сопілки.
«Ми знайшли також три фрагменти кераміки, що, ймовірно, походять з XIII-XIV століття. Однак їх надто мало, аби говорити про розкриття повноцінного культурного шару того періоду», - розповів Остап Лазурко.
За словами археологів, один із знайдених водозбірників вартий того, щоб його законсервували та експонували. Адже досі схожих об’єктів, які б були доступні для загалу у Львові немає. Однак інвестор будівництва готелю не надто охоче ставиться до цієї ідеї.
Археологічні розкопки на ділянці триватимуть до кінця цього тижня. Нагадаємо, розкопки на місці майбутнього готелю (вулиці Федорова та Сербська) тривають вже третій рік поспіль. Їхні результати дозволили суттєво розширити знання дослідників про середньовічну історію Львова.
ІА "Вголос": НОВИНИ