Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Серед пропозицій, які озвучили бійці та родичі тих, хто постраждав у війні на Донбасі найбільше підтримали ідею про створення об’єднань учасників АТО. Йдеться про те, що люди об’єднуватимуться у кооперативи чи інші організації, місто виділятиме землю для них під забудову. Далі учасники кооперативів шукатимуть інвесторів, які будуватимуть для них житло. Недоліком такого варіанту, на думку учасників наради, є те, що не всі люди матимуть кошти, щоб внести свою частку за квартиру.

Ще одна пропозиція, яка прозвучала на нараді – кошти на житло мають виділяти на кожного учасника АТО чи його родичів індивідуально, враховуючи їхні потреби. Ці гроші виділятимуть із державного бюджету, а місцева влада надаватиме ділянку під забудову.

Водночас депутат Львівської міської ради «свободівець» Любомир Мельничук зазначив, що має діяти комплексна державна програма, в межах якої кошти на будівництво житла для учасників АТО цільово виділятимуть на будівництво житла. У цій програмі, на думку депутата, мають бути прописані усі правила та критерії видачі житла учасникам бойових дій на сході та механізм фінансування цього процесу.

Він наголосив, що у Львові громадськість також повинна працювати над створенням механізму отримання житла учасниками війни на Донбасі. Депутат запросив учасників наради прийти на четвергове засідання сесії Львівської міської ради та висловити свою позицію стосовно того, за якими правилами у Львові мають виділять квартири та земельні ділянки тим, хто воював на сході України.

Як писав «Вголос», львів’яни, які воювали на сході України, а також їхні родичі, створили ініціативну групу, яка займатиметься вирішенням проблем, що виникають під час отримання квартир учасниками бойових дій на Донбасі. 

ІА "Вголос": НОВИНИ