Про це повідомляє Львівська міська рада.
Сьогодні, окрім молитви, на цвинтарі також співали скорботні колядки, аби підтримати родини полеглих захисників та захисниць України у період різдвяних свят
Скорботна коляда лунала на всіх трьох полях, де поховані захисники і захисниці України: на полі почесних поховань №76, на полі №67 та на полі почесних поховань новітніх Героїв (поле №86а ) Виконував колядки муніципальний хор «Гомін», який спеціально для цього підготував особливий репертуар. Хористи виконали такі скорботні коляди: «Там во Бахмуті», «Святкує Україна, хоч в серці тривога», «Сумний був той Святий Вечір», «Молитва на Різдво».
«Хор дуже гарно співав, нам дуже сподобалось. Дуже щемливі колядки. Дякую отцю за такі важливі слова підтримки. Для мене це найважливіша подія цього Різдва», – поділились відвідувачі «Скорботної коляди».
Окрім колядок на кладовищі відбулась поминальна молитва за полеглих захисників і захисниць України, які прочитав о. Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.
«Якщо вдивлять історію нашої країни, в тяжкі часи завжди знаходили час і можливість поколядувати. В нас є ціла категорія скорботних коляд в таких мінорних нотах, які передають біль українців і попри все висловлюють почуття людей в колядках. Навіть коли нам важко і колядка є зі сумними словами, це молитва, це наше звернення до Бога.
Дуже знаково, що ми сьогодні з родинами наших загиблих воїнів колядуємо разом і прославляємо Господа. Це єднає нас із небом і з тими, хто сьогодні у вічності», – зазначив отець Тарас.
Довідка. Скорботна коляда – це різновид українських колядок, які мають трагічний або сумний зміст. Вони виникли як реакція на певні історичні події, трагедії, або втрати, що торкнулися народу чи окремих родин. На відміну від традиційних колядок, які зазвичай звеличують народження Ісуса Христа і несуть радісні, піднесені мотиви, скорботні коляди наповнені болем, журбою та роздумами про втрати й долю людей.
Такі коляди є частиною народної традиції та відображають здатність українського фольклору інтегрувати духовність і історичну пам'ять. Вони мають особливе значення для збереження національної ідентичності та пам'яті про пережиті труднощі.
ІА "Вголос": НОВИНИ