[media=77533,77535,77536] 

Представники Польщі, Словаччини, Франції, Литви, Латвії, Естонії приїхали аби поділитися власним досвідом щодо становлення громадянського суспільства на місцях, передає кореспондент «Вголосу».

Зокрема, депутат ради Середмістя у Варшаві Гжегож Волькевіч розказав присутнім про реформи Польщі, завдяки яким країна стала повноцінним членом ЄС та Шенгенської зони.

В свою чергу член координаційної ради «Асамблеї малого і середнього бізнесу України» Ігор Гурняк запевнив, що аналогічні реформи в Україні провести набагато складніше. Причиною цього є різний статус територіальних громад. Так, у Польщі всі громади мають статус юридичної особи, в Україні – навпаки. «Всі державні органи є юридичними особами, отже вони всім керують, користуються і розпоряджаються  Громада таких прав не має. Як результат – в країні процвітають хаос і бюрократія», – підкреслив учасник засідання.

Політолог Юрій Романенко погодився з даною думкою і запевнив, що на сьогодні, українці мають спиратися на досвід Європи. «Адже домінування центральної влади фактично довело країну до війни», – підкреслив Романенко.

Підсумовуючи вищесказане, модератор заходу Юрко Антоняк зазначив, що наше суспільство «дозріло» до місцевого самоврядування. «Під час Майдану і зараз, коли в умовах відкритого військового протистояння України та Московщини, наші люди взяли на свої плечі левину частку забезпечення армії та добровольчих формувань. Це говорить про те, що наша українська громада «дозріла» до місцевого самоврядування», – підкреслив представник громадського об’єднання.

Наприкінці засідання Юрко Антоняк наголосив на тому, що зараз як ніколи потрібні подібні дискусії. «Ми маємо започаткувати у Львові дискусійний майданчик, який би діяв на регулярній основі. Це важливо, бо ідея децентралізації влади має майбутнє», – сказав модератор.

За результатами міжнародного круглого столу буде створено відкриту робочу групу, яка відстоюватиме ідею місцевого самоврядування.

ІА "Вголос": НОВИНИ