[media=77148,77149,77150] 

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Виставка є фотоспостереженнями п’яти голландських фоторепортерів за Львовом, його мешканцями та їхніми настоями.

«Львів’яни щиро закохані у Львів і є великими патріотами свого цікавого й гарного міста. Нам здається, що весь світ має знати про існування Львова, адже відбулося так багато його промоцій – включення до списку світової спадщини ЮНЕСКО (1998), зустріч президентів країн Центральної Європи (1999), паломництво Папи Римського Івана Павла Другого (2001), святкування 750-річчя міста (2006), і нарешті – футбольний чемпіонат ЄВРО–2012. Львівські фотографи та історики видали багато чудових альбомів, які представляють туристам те, що на їхню думку є у Львові найцікавішим», – відзначає почесний консул Королівства Нідерландів у Львові Богдан Панкевич.

За його словами, Львову дуже бракувало книжки, яка би представила його очима іноземців, звернула увагу власне на ті особливості, що не є типовими для туристичної частини Львова.

«П’ятеро голландців представляють Львів іноземцям та мешканцям міста через призму власного бачення і сприйняття. Я наголошую на їхній любові до Львова – без цього проект не міг би стати успішним. Цією любов’ю пронизане кожне фото і кожне речення, навіть якщо вони критичні. Ніхто інший не зміг би так вдало ілюструвати цей альбом як документальний фотограф Дольф Кесслер. До нього долучився містобудівник Кейс ван Райвен, який відкриває нам багато несподіваних ракурсів того, що у місті є цінного і цікавого», ­– розповів Панкевич.

Консул відзначив, що журналіст Міхіл Дріберген цікавиться Львовом як містом людей. Він уміє розговорити співбесідника і показати історію міста через особисті відчуття його мешканців. Натомість філософ Руд Мей, який інтенсивно займається покращенням сучасного стану справ у міському управлінні Львова, написав докладне есе про корупцію. Герман Зондерланд створив цікавий додаток до книжки картами міста.

«Разом вони зауважили найцікавіше – що Львів є містом парадоксів. Щоб якнайкраще показати дух міста, вони багато разів приїжджали і зробили безліч світлин у різні пори року та спілкувалися з багатьма львів’янами. Спільними зусиллями п’ятьох голландських авторів постав цей унікальний проект», –­ додав Панкевич.

За його слова, Львів зажди був і залишається своєрідним містком між Заходом і Сходом. «Це місто вміє пояснити Сходові принципи і цінності західного світу, а також зробити особливості Сходу ближчими для розуміння людьми Заходу. Тут перетинаються і доповнюються різні культури, Львів перекладає їхні сенси і шифри на всім зрозумілу мову», – підсумував консул.

Виставку можна буде оглянути до кінця вересня.

ІА "Вголос": НОВИНИ