Про це інформує кореспондент «Вголосу».
Автор повісті – емігрант українського походження з Австралії Кузьма Каздоба – описує події пережиті ним, його родиною, а також сотнями тисяч українських селян-хліборобів, майно і господарство яких в роки колективізації було конфісковано, а їх самих виселено в засніжені краї.
За словами директора Музею історії НУ «Львівська Політехніка» Ганни Кос, яка привезла книгу спогадів з Австралії 20 років тому і була безпосередньо знайома з дружиною автора, повість розширює знання українців про Голодомор і про ті часи, що передували трагічним подіям.
«Автор особисто пережив переселення і голод. Разом з великою родиною опинився в далеких засніжених краях, де мусив виживати. Саме там зустрів свою дружину. Саме там в нього зародилася ідея написати правду. Книга вражає щирою правдивістю. Вона є свідченням злочинності більшовизму та нагадуванням того, що жертви не повинні бути заметені, забуті й затерті в пам’яті нащадків», – сказала Ганна Кос.
У свою чергу, заступник голови Товариства наукових викладів ім. Петра Могили Богдан Горбовий, який приклав зусиль аби видати книгу у Львові, говорить, що повість цікава тим, що випадає з парадигми решти видань про Голодомор.
«Ми багато знаємо про Голодомор, про репресії, але нам майже нічого не відомо про попередні Голодомору роки. Як жили в той час люди? Які в них були цінності? І як воно опинитися поза межами Батьківщини й виживати у селищах «муки й смерті», – підкреслив науковець.
Він також додав, що книга закликає боротися проти агресора – Російської імперії зла, що є актуальним і сьогодні.
«Повість є пересторогою тим, хто на заклик Москви – столиці червоного пекла – беруть участь у неприкритій агресії проти народу України й тягнуть нас у болото. Саме тому ми, українці, маємо помститися ворогу», – сказав Богда Горбовий.
Підтвердженням цього є рядки з повісті: «Боже, допоможи, дай мені в руки найміцнішу зброю, аби я зміг відплатити цим нелюдям за всі їх злочини, за всю їх жорстокість, помститися за всіх замучених і мучених».
По завершенню презентації книги присутні долучилися до акції «Запали свічку».
ІА "Вголос": НОВИНИ